Xuño 2008 – Entrega de Premios do XI Certame de Teatro Intercentros de A Coruña

O Grupo de Teatro Vagalume Animación está de Naraboa, xa que veu recibindo nada menos que dous premiazos no XI Certame de Teatro celebrado durante dous meses no Colexio Calvo Sotelo de A Coruña, con mais de 70 obras de Teatro, mais de 35 Centros educativos e Escolas de Teatro da provincia e mais dun millar de actores e actrices participantes, os nosos artistas foron quen de acadar un Primeiro Premio na Categoría Infantil coa obra “Escola de Bruxas”, e un Terceiro Premio na sempre competida categoría Xuvenil co obra “Eskul”, amais oito dos nosos artistas recibiron un diploma como actor ou actriz destacado: Paula, Tamara, Alejandra, Saray, Tania, Bea, Lydia e Kevin.

ENTREGA DE PREMIOS

Sábado, 14 de Xuño de 2008

Naraboa a todos os participantes deste XI CERTAMEN DE TEATRO INTERCENTROS que dende o 25 de Abril ata o 6 de Xuño viñeron representando con ILUSIÓN as súas obras no centro Calvo Sotelo de a Coruña, e por suposto os organizadores do mesmo, que cada ano se esforzan máis en procurar os mellores medios para que as obras poidan sair cada vez mellor.
Tamén e de agradecer a voluntariedade e disposición dos distintos membros do xurado: Ana María González González, Adelaida Pastoriza Ramos, Carlos Rodríguez Volta, Alfonso Rubio Yelmo, María Dolores Martínez Lozano, Sonsoles Alvarellos Rodríguez e Jesús Ricardo Martín Fernández.
E non podiamos esquecernos dos alumnos do Centro Calvo Sotelo que durante todo o certame estiveron entre banbalinas axudando cos decorados, mesa de luces, son e colaborando para que as representacións saisen o mellor posible.
E Sen mais preámbulos, facemos mencion dos premiados neste XI Certame.

MELLORES ACTORES (POR CATEGORÍAS)

MELLOR ACTOR BENXAMÍN: XOEL MUÑIZ ESMORIS, na obra: HAY FIESTA EN ABC (Colexio Franciscanos).

MELLOR ACTRIZ BENXAMÍN: CAROLINA BECEIRO PITA, na obra: EL REINO DE LA ORTOGRAFÍA (Colegio Tirso de Molina de Ferrol).

MELLOR ACTOR INFANTIL: MARTÍN CAÍNZOS SAN MARTÍN, na obra: TEATRO DOS SOÑOS, (Estudio de teatro Casahamlet).

MELLOR ACTRIZ INFANTIL: ANAÍS BUYO COLLAZO, na obra: EL MAGO DE OZ (Colexio Hijas de Jesús).

MELLOR ACTOR CADETE: ALEJANDRO MORETA LIÑARES, na obra: CRISPÍN Y LA PROFECÍA, (Colexio Liceo la Paz).

MELLOR ACTRIZ CADETE: MAR GARCÍA VIÑAS, na obra: DE PASOS Y ENTREMESES, (Colexio Franciscanos).

MELLOR ACTOR XUVENIL: JESÚS CORTIÑAS PERNAS, na obra: FUERA DE QUICIO (Grupo de teatro Libélula).

MELLOR ACTRIZ XUVENIL: MARÍA SAAVEDRA ROEL na obra: OS DA MESA DEZ,(Grupo de teatro Raiola).

OBRAS PREMIADAS (POR CATEGORÍA)

Categoría Benxamín

En 1º lugar: 450 euros e placa para a obra: UNHA DE CASTREXOS (Colexio Labarta Pose de Baio).

En 2º lugar: 350 euros e placa para a obra: YO QUIERO VIAJAR HASTA LAS ESTRELLAS, (Colegio Rosalía de Castro).

En 3º lugar: 250 euros e placa para a obra: HAY FIESTA EN ABC, (Colexio Liceo la Paz).

En 4º lugar: 120 euros e placa para a obra: EL REINO DE LA ORTOGRAFÍA, (Colexio Tirso de Molina).

En 5º lugar: 60 euros e placa para a obra: HAY FIESTA EN ABC, (Colexio Franciscanos).

Categoría Infantil

En 1º lugar: 450 euros e placa para la obra: ESCOLA DE BRUXAS (Grupo de teatro Vagalume de Carballo).

En 2º lugar: 350 euros e placa para a obra: LA CAPITANA GAVILÁN, (Colexio Curros Enríquez).

En 3º lugar: 250 euros e placa para a obra: EL MAGO DE OZ, (Colexio Hijas de Jesús).

En 4º lugar: 120 euros e placa para a obra: GOTIKÉS, (Colexio Rías Altas).

En 5º lugar: 60 euros e placa para a obra: OS CABALEIROS DA TÁBOA RACHADA, (Colexio Ponte dos Brozos).

Categoría Cadete

En 1º lugar: 450 euros e placa para a obra: EL REVERSO DE MI PIEL, (Colexio La Grande Obra de Atocha).

En 2º lugar: 350 euros e placa para a obra: DE PASOS Y ENTREMESES, (Colexio Franciscanos).

En 3º lugar: 250 euros e placa para a obra: LOLA, (Colexio Rías Altas).

En 4º lugar: 120 euros e placa para a obra: MÁIS ALÁ DO AMOR, (Instituto Maximino Romero Lema de Baio).

En 5º lugar: 60 euros e placa para a obra: CRISPÍN Y LA PROFECÍA, (Colexio Liceo la Paz).

Categoría Xuvenil

En 1º lugar: 450 euros e placa para a obra: FUERA DE QUICIO, (Grupo de Teatro Libélula).

En 2º lugar: 350 euros e placa para a obra: OS DA MESA DEZ, (Grupo de teatro Raiola).

En 3º lugar: 250 euros e placa para a obra: ESKUL, (Grupo de teatro Vagalume de Carballlo).

En 4º lugar: 120 euros e placa para a obra: LA VENGANZA DE DON MENDO, (Grupo Raspas teatro).

En 5º lugar: 60 euros e placa para a obra: A FARSA DE BULULÚ, (Grupo de teatro Melandrainas).

¡Naraboa a todos e ata o ano que ven!.

Deixar unha resposta

introduce os teu datos ou preme nunha das iconas:

Logotipo de WordPress.com

Estás a comentar desde a túa conta de WordPress.com. Sair /  Cambiar )

Google photo

Estás a comentar desde a túa conta de Google. Sair /  Cambiar )

Twitter picture

Estás a comentar desde a túa conta de Twitter. Sair /  Cambiar )

Facebook photo

Estás a comentar desde a túa conta de Facebook. Sair /  Cambiar )

Conectando a %s